🇹🇷

MAİNE COON İÇİN BESLENME TAVSİYELERİ

Maine Coon kedilerimiz için uyguladığımız beslenme programı ve tavsiyelerimizi aşağıda sıralı olarak bulabilirsiniz.Unutmayın her kedi kendine özgüdür ve hepsinin ayrı ayrı ihtiyaçları vardır. Burada temel bakım programımızdan örnekler ve yapılmaması gereken hatalardan bahsedeceğiz.

KURU MAMA-YAŞ MAMA

Yavru Maine Coon kedilerimiz ve yetişkin Maine Coon kedilerimiz için "ROYAL CANİN maine coon kuru mama" ve "ROYAL CANIN mother and baby " kuru mama kullanıyoruz .Buna ek olarak aynı segment yaş mama kullanıyoruz.

YENİ MARKA MAMAYA GEÇİŞ

Yavru kediniz için yeni bir marka kuru mama seçmek isterseniz mamanın içeriğine dikkat etmelisiniz. Yeni mama yeterli et ve mümkün olduğunca az tahıl ve diğer dolgu maddeleri içermelidir. Örneğin kuru gıdalarımızın neredeyse %86'sını et oluşturuyor. Bu tam olarak bir kedinin doğal ortamında yemek yeme şeklidir. Yeni mamaya geçiş prosedürlerine uymanız yavrunun sağlığı için çok önemlidir. Muhakkak eski kullanılan mama ile belirli oranlarda karıştırılarak geçiş süreci 1 haftaya yayılmalıdır!

ÇİĞ BESLENME

Maine Coon yavru kedilerimiz ve yetişkin kedilerimizi kuru mamanın ve yaş mamanın yanı sıra çiğ hindi eti ile besleriz. Her hangi bir parazit probleminin önüne geçmek için -25 derecede en az 14 gün dondurulmuş olmasına önem veririz. Porsiyonlar halinde dondurduğumuz etleri oda sıcaklığına geldikten sonra kedilerimize sunarız. Maine Coon yavru ve yetişkin kedilerimizin beslenme programlarını haftanın 3 günü beslenmenin en doğal hali olan çiğ et ile desteklemiş oluruz.

YAVRU MAİNE COON BESLENME TAVSİYELERİ

Yavru kedinin mamasını sınırlamayın. Yavru kedinin yanında her zaman kuru mama bulunmalıdır. Yavru kedi 9-10 aya kadar yoğun bir şekilde büyüyecek ve protein içeriği yüksek yiyeceklere ihtiyaç duyacaktır. Şaşırtıcı bir şekilde, 10 aylıktan küçük Maine Coon yavru kedileri, yetişkin Maine Coon kedilerinden 2 kat daha fazla yiyecek yiyebilir.

BİR YAVRU KEDİYE VERİLMEMESİ GEREKEN ÜÇ ŞEYİ UNUTMAYIN!

Bir yavru kediye verilmemesi gereken üç şeyi unutmayın: • Balık! Derisi ve kılçığı olmadan, ayda birkeç kez ikram olarak verebilirsiniz. Ama maine coon kedilerinin beslenme programları asla tamamen balık olmamalıdır. • Süt! Sütün içerdiği laktoz sindirilmez ve yavru kedide mide-bağırsak bozukluklarına yol açabilir.Bu yüzden yavrunuza asla süt vermemelisiniz. • Yiyecek Whiskas, Kitekat, Friskas ve benzeri market mamaları! Bu tür mamalar kalıcı kedi maması olarak kesinlikle uygun değildir. Kedinizin bu tür yiyecekler ile sürekli beslenmesi mide ve karaciğerde ciddi hastalıklara yol açabilir ve yavru kedinizin ömrünü kısaltabilir

YAVRU KEDİNİZE VERMEMENİZ GEREKEN DİĞER YİYECEKLER!

•Çikolata • Çiğ tavuk yumurtası (ancak bıldırcın yumurtası verebilirsiniz!) •Gazlı içecekler,alkol •Süt,Çay ve kahve • Büyük miktarda karaciğer • Herhangi bir biçimde kemik, pişmiş bile verilemez •Fındık *Meyve

Submitted by berna at Fri Dec 08 2023
312
back