🇹🇷

MAİNE COON YAVRU EVDEKİ TEMEL İHTİYAÇLARI

Ailenizin yeni üyesi kreşten mezun olmadan önce temel bakım malzemelerini onun için evde hazır bulundurmalısınız.Aşağıda Maine Coon yavru kedileri için ihtiyacınız olacak temel malzemelerin bir listesini bulacaksınız.

KUM KABI VE AKSESUARLARI

Maine Coon yavru kedileri için yüksek kenarlı büyük kedi kumu kutularını öneriyoruz. Birçok Maine Coon kumu kazmayı sever ve etrafa fırlatabilir. Yüksek taraflar, zemine büyük miktarda dökülmelere karşı koruma sağlayacaktır. Kum kutusunu temizlemek için bir Kum kepçesine de ihtiyacınız olabilir. Ayrıca patilerden gelen kum parçacıklarını toplamak için kum kutusunun önünde bir kedi matı da kullanabilirsiniz.

KEDİ KUMU

Kreşimizde genellikle Bentonit yapıda kum kullanıyoruz. Farklı yapıda ve türde bulunan kedi kumlarını kediniz ve kendiniz için deneyimleyerek size en uygun olanını bulabilirsiniz.

YİYECEK VE SU İÇİN KASELER

Tüm Maine Coon'ların içmeden önce suyu kazmak gibi inanılmaz bir alışkanlığı vardır, bu nedenle su için ağır ve geniş bir kase kullanmanızı öneririz. Su her zaman mevcut olmalı ve daima temiz olmalıdır. Bu nedenle suyu her gün değiştirmeniz gerekir! Yemek için metal veya seramik kaseleri seçin. Plastikten farklı olarak temizlenmesi kolaydır ve sağlıklıdır.

TIRMALAMA TAHTALARI

Kediler yüksekte olmayı severler, onlara alacağınız kule tipi tırmalama tahtaları çok hoşlarına gidecektir. Hem tırmalama tahtası olarak kullanıp hem de üst katından keyifli olarak etrafı izleyeceklerdir. Çok amaçlı olarak kullanılan bu tırmalama kuleleri mobilyalarınızın daha az zarar görmesini sağlayacaktır.

OYUNCAKLAR

Yavru kedi oyuncaklarına para harcamanıza gerek yok. Hayal gücünüzü kullanmanız yeterlidir :)Yutamayacağı büyüklükte yapacağınız tüm oyuncaklar onun için keyifli olacaktır.Jelatin kağıtlar özellikle dikkatlerini çekecektir.

TÜY,PENÇE,KULAK VE GÖZ BAKIMI ÜRÜNLERİ

Normalde kulak ve göz bakımının minimum düzeyde olması gerekir. Yavru kedilerin kulaklarını temizlemek için pamuklu çubuk kullanmayın, tehlikelidir! Kulak kepçesi pamuklu pedlerle özel solüsyonlarla silinebilir. Yavru kedinin keskin pençelerle size zarar vermesini önlemek için onları düzenli olarak kesin. Bunu yapmak için özel makaslar kullanabilirsiniz. Yavru kedinin kürkünün birbirine dolaşmasını önlemek için, kürkünü düzenli olarak, en az haftada iki kez tarayın. Bunun için açıcı taraklar ve fırçalar kullanabilirsiniz. Çok kirli olmadığı sürece yavru kediyi yıkamak kesinlikle gerekli değildir. Yıkamak için kedilere özel şampuanlar kullanın. İnsan şampuanları çocuklar için bile olsa kediler için kesinlikle uygun değildir!

TEHLİKELER

Özellikle yüksek bir katta yaşıyorsanız, yavru kedinizi açık pencere ve balkonlardan uzak tutun. Maine Coon yavru kedileri çok meraklıdır ancak güvenlik önlemleri alarak onlara temiz hava alacakları ortamlar hazırlayabilirsiniz. Tüm ev temizlik ürünlerini yavru kedinin erişemeyeceği bir yerde saklayın. Bazı bitkiler kediler için tehlikelidir ve zambaklar ölümcüldür. Kediler için zehirli olan bitkilerin listesini internette araştırıp ve varsa onları yavru kediden uzak tutmalısınız. Yüksekte duran ağır nesneler yavru kedinin üzerine düşebilir ve onu ölümcül şekilde yaralayabilir veya sakat bırakabilir. Tüm ağır eşyaların iyice sabitlendiğinden emin olun.

Submitted by berna at Fri Dec 08 2023
146
back